Pomóż swoim Rodakom na Kresach Wschodnich i przekaż nam 1%!

Kolonie edukacyjne „Wakacje z Krakowem”

Kiedy?

2014 +

Gdzie?

Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Mołdawia

W latach 2013-2019 w koloniach z cyklu „Wakacje z Krakowem” wzięło udział ponad 400 osób z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Mołdawii i Estonii. W 2022 roku, po przerwie spowodowanej pandemią chcemy wrócić do organizacji kolonii, kierując to działanie do młodzieży zamieszkałej na Ukrainie – kraju ogarniętego wojną. Kolonie skierowane są do młodzieży polskiego pochodzenia uczącej się j. polskiego w szkołach na Wschodzie.

Nasze kolonie łączą możliwość rozwinięcia umiejętności językowych z integracją z polskimi rówieśnikami oraz poznawaniem Krakowa. W tym roku kolonie będą miały szczególny wymiar, bowiem pozwolą na przyjazd do Polski młodzieży z kraju dotkniętego wojną. W ramach kolonii młodzież weźmie udział w bogatym programie pobytu, obejmującym warsztaty, konkursy, gry miejskie, wycieczki edukacyjne, zajęcia sportowe, zajęcia integracyjne z polskimi rówieśnikami oraz interaktywne zajęcia językowe z polskimi nauczycielami. Tematem przewodnim kolonii będzie miasto Kraków: jego historia, postacie i miejsca oraz kultura regionu.

Kolonie organizowane są we współpracy z naszymi partnerami ze Wschodu – szkołami polskimi oraz szkołami z nauczaniem j. polskiego.

Zrób z nami coś dobrego!

Skontaktuj się z nami i zobacz jak możesz pomóc. Pamiętaj, że czasem najmniejszy gest może wywołać lawinę dobra!