Pomóż swoim Rodakom na Kresach Wschodnich i przekaż nam 1%!

O Nas w mediach

Przykładowe artykuły o naszej działalności:

„Wakacje z Krakowem” znadniemna.pl, lipiec 2019

Jedenaśnie lipcowych dni spędziła w dawnej stolicy Polski – Krakowie – dziesięcioosobowa grupa uczniów Polskiej Szkoły Społecznej, działającej przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Mińsku. Młodzi Polacy z białoruskiej stolicy odpoczywali w Krakowie, zwiedzając krakowskie zabytki i ucząc się języka polskiego wspólnie z rówieśnikami z Grodna, a także ukraińskich miast – Chmielnickiego, Żytomierza i Borysławia.

link do artykułu

 

Moje „Wakacje z Krakowem”, pmsgrodno.org, lipiec 2018

Gdy nadeszła sobota – ostatni dzień w Krakowie, ze smutkiem zaczęliśmy pakować rzeczy do walizek. Później mieliśmy spotkanie podsumowujące, na którym każda grupa zaprezentowała swoje zdolności artystyczne oraz wyniki nauki na koloniach w Krakowie. Wszyscy uczestnicy kolonii otrzymali dyplomy i upominki. Wieczorem mieliśmy kilka godzin, żeby pożegnać się z Krakowem. A już o czwartej nad ranem na dworcu czekał na nas pociąg do Grodna. Nikt nie chciał wracać do domu, ponieważ czuliśmy się jak jedna rodzina. Niestety bilety już zostały kupione… (…)

Nasz kanał na youtube

http://znadniemna.pl/40806/wakacje-z-krakowem/

 

Talliński Lajkonik w Krakowie, polonia.ee, październik 2017

link do artykułu

Od 14 do 18 października br. zespól folklorystyczny ZPE „Lajkonik” przebywał na zaproszenie krakowskiego Funduszu Kresy oraz krakowskiego oddziału Związku Nauczycieli Emerytów w Krakowie oraz w Nowej Hucie. W niedzielę 15 października „Lajkonik” uświetnił swym muzycznym programem wieczorną mszę w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, a 17 października wystąpił z koncertem w miejscowym domu kultury ZNP. Koncert „Lajkonika” przy współudziale krakowskiego zespołu kabaretowego, noszącego również nazwę „Lajkonik” cieszył się ogromnym powodzeniem: publiczność wypełniała salę po brzegi i niezmiernie aktywnie i entuzjastycznie reagowała na występy obu zespołów.    

 

Polskie dzieci z Mińska na „Wakacjach z Krakowem”, znadniemna.pl, lipiec 2016

link do artykułu

Trzydziestoosobowa grupa uczniów, działającej przy oddziale Związku Polaków na Białorusi w Mińsku Polskiej Szkoły Społecznej Języka Polskiego, dziesięć dni spędziła w Krakowie na zaproszenie Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”. (…)

Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy, Kurier Wileński, październik 2016

link do artykułu

Jako trzecią organizację w ramach projektu „Promocja polskich organizacji pozarządowych na Litwie” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Ziemi Iłowskiej, przedstawiamy krakowskie Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”, które rozpoczęło działalność w roku 1996 jako organizacja charytatywna niosąca pomoc Rodakom zamieszkałym na Wschodzie. Przez dwadzieścia lat jego członkowie zorganizowali ponad 150 wyjazdów charytatywnych, w czasie których przewieziono oraz przekazano osobom potrzebującym wiele ton darów zgromadzonych dzięki darczyńcom oraz ludziom dobrej woli. (…)

Dary dla kresowiaków wyjechały z Poznania, wyborcza.pl, marzec 2016

Link do artykułu

Półtorej tony kartonów wypakowanych odzieżą wysłanych zostało w czwartek z INEA Stadionu do Mejszagole na Litwie. To finał akcji zbierania darów dla kresowiaków zorganizowanej w grudniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy i Instytutem Taylora.

 

Świąteczna pomoc dla Kresów. Ruszamy z wielką akcją, lechpoznan.pl, listopad 2015

link do artykułu

Zbliża się jeden z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych okresów roku w Polsce. Boże Narodzenie kojarzy się z ciepłą i domową atmosferą, spotkaniami z najbliższymi, również obdarowywaniem ich podarkami. Dla wielu osób to jednak czas trudny, co często wynika z ich sytuacji materialnej.

Naprzeciw ich potrzebom wychodzą KKS Lech Poznań, Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy” i Instytut Taylora. Podczas wszystkich grudniowych meczów, które Kolejorz rozegra na INEA Stadionie, trwać będzie zbiórka darów dla kresowiaków, a Klub przekaże dla najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia sprzęt sportowy o wartości niespełna 8 tysięcy euro. (…)

Beskresna pomoc dla Kresów, Gość Krakowski, lipiec 2015

link do artykułu

W pokoju przy krakowskiej ulicy św. Marka 6 piętrzą się paczki. – To dary, które zawieziemy na Wschód. Czekają na okazję – mówi Karol Chudoba, prezes Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”.

Kilkadziesiąt osób ze stowarzyszenia od 20 lat organizuje podróże turystyczno-dobroczynne na Wschód, podczas których zawsze wiozą pomoc dla tamtejszych Polaków. Zorganizowano już kilkaset takich wyjazdów. Dzięki nim i ofiarności darczyńców wsparto kościoły, klasztory, polskie szkoły, przedszkola, domy dziecka oraz wiele osób indywidualnych na Białorusi, Litwie, Łotwie i Ukrainie. – Pomagaliśmy finansowo m.in. przy opracowywaniu projektu pierwszej na Białorusi polskiej szkoły w Grodnie – mówi K. Chudoba. (…)

 

Zrób z nami coś dobrego!

Skontaktuj się z nami i zobacz jak możesz pomóc. Pamiętaj, że czasem najmniejszy gest może wywołać lawinę dobra!