Pomóż swoim Rodakom na Kresach Wschodnich i przekaż nam 1%!
O Nas w mediach
Przykładowe artykuły o naszej działalności:
„Wakacje z Krakowem” znadniemna.pl, lipiec 2019
Jedenaśnie lipcowych dni spędziła w dawnej stolicy Polski – Krakowie – dziesięcioosobowa grupa uczniów Polskiej Szkoły Społecznej, działającej przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Mińsku. Młodzi Polacy z białoruskiej stolicy odpoczywali w Krakowie, zwiedzając krakowskie zabytki i ucząc się języka polskiego wspólnie z rówieśnikami z Grodna, a także ukraińskich miast – Chmielnickiego, Żytomierza i Borysławia.
Moje „Wakacje z Krakowem”, pmsgrodno.org, lipiec 2018
Gdy nadeszła sobota – ostatni dzień w Krakowie, ze smutkiem zaczęliśmy pakować rzeczy do walizek. Później mieliśmy spotkanie podsumowujące, na którym każda grupa zaprezentowała swoje zdolności artystyczne oraz wyniki nauki na koloniach w Krakowie. Wszyscy uczestnicy kolonii otrzymali dyplomy i upominki. Wieczorem mieliśmy kilka godzin, żeby pożegnać się z Krakowem. A już o czwartej nad ranem na dworcu czekał na nas pociąg do Grodna. Nikt nie chciał wracać do domu, ponieważ czuliśmy się jak jedna rodzina. Niestety bilety już zostały kupione… (…)
http://znadniemna.pl/40806/wakacje-z-krakowem/
Talliński Lajkonik w Krakowie, polonia.ee, październik 2017
Od 14 do 18 października br. zespól folklorystyczny ZPE „Lajkonik” przebywał na zaproszenie krakowskiego Funduszu Kresy oraz krakowskiego oddziału Związku Nauczycieli Emerytów w Krakowie oraz w Nowej Hucie. W niedzielę 15 października „Lajkonik” uświetnił swym muzycznym programem wieczorną mszę w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, a 17 października wystąpił z koncertem w miejscowym domu kultury ZNP. Koncert „Lajkonika” przy współudziale krakowskiego zespołu kabaretowego, noszącego również nazwę „Lajkonik” cieszył się ogromnym powodzeniem: publiczność wypełniała salę po brzegi i niezmiernie aktywnie i entuzjastycznie reagowała na występy obu zespołów.
Polskie dzieci z Mińska na „Wakacjach z Krakowem”, znadniemna.pl, lipiec 2016
Trzydziestoosobowa grupa uczniów, działającej przy oddziale Związku Polaków na Białorusi w Mińsku Polskiej Szkoły Społecznej Języka Polskiego, dziesięć dni spędziła w Krakowie na zaproszenie Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”. (…)
Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy, Kurier Wileński, październik 2016
Jako trzecią organizację w ramach projektu „Promocja polskich organizacji pozarządowych na Litwie” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Ziemi Iłowskiej, przedstawiamy krakowskie Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”, które rozpoczęło działalność w roku 1996 jako organizacja charytatywna niosąca pomoc Rodakom zamieszkałym na Wschodzie. Przez dwadzieścia lat jego członkowie zorganizowali ponad 150 wyjazdów charytatywnych, w czasie których przewieziono oraz przekazano osobom potrzebującym wiele ton darów zgromadzonych dzięki darczyńcom oraz ludziom dobrej woli. (…)
Dary dla kresowiaków wyjechały z Poznania, wyborcza.pl, marzec 2016
Półtorej tony kartonów wypakowanych odzieżą wysłanych zostało w czwartek z INEA Stadionu do Mejszagole na Litwie. To finał akcji zbierania darów dla kresowiaków zorganizowanej w grudniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy i Instytutem Taylora.
Świąteczna pomoc dla Kresów. Ruszamy z wielką akcją, lechpoznan.pl, listopad 2015
Zbliża się jeden z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych okresów roku w Polsce. Boże Narodzenie kojarzy się z ciepłą i domową atmosferą, spotkaniami z najbliższymi, również obdarowywaniem ich podarkami. Dla wielu osób to jednak czas trudny, co często wynika z ich sytuacji materialnej.
Naprzeciw ich potrzebom wychodzą KKS Lech Poznań, Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy” i Instytut Taylora. Podczas wszystkich grudniowych meczów, które Kolejorz rozegra na INEA Stadionie, trwać będzie zbiórka darów dla kresowiaków, a Klub przekaże dla najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia sprzęt sportowy o wartości niespełna 8 tysięcy euro. (…)
Beskresna pomoc dla Kresów, Gość Krakowski, lipiec 2015
W pokoju przy krakowskiej ulicy św. Marka 6 piętrzą się paczki. – To dary, które zawieziemy na Wschód. Czekają na okazję – mówi Karol Chudoba, prezes Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”.
Kilkadziesiąt osób ze stowarzyszenia od 20 lat organizuje podróże turystyczno-dobroczynne na Wschód, podczas których zawsze wiozą pomoc dla tamtejszych Polaków. Zorganizowano już kilkaset takich wyjazdów. Dzięki nim i ofiarności darczyńców wsparto kościoły, klasztory, polskie szkoły, przedszkola, domy dziecka oraz wiele osób indywidualnych na Białorusi, Litwie, Łotwie i Ukrainie. – Pomagaliśmy finansowo m.in. przy opracowywaniu projektu pierwszej na Białorusi polskiej szkoły w Grodnie – mówi K. Chudoba. (…)
Zrób z nami coś dobrego!
Skontaktuj się z nami i zobacz jak możesz pomóc. Pamiętaj, że czasem najmniejszy gest może wywołać lawinę dobra!